Loading...

העקרונות המנחים לבחירת סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית

העקרונות המנחים לבחירת סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית

העקרונות המובילים ליצירת סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית?

 

מחקרים מראים כי תרבות עבודה בריאה בחברה בה המעסיק דואג לכך שהעובדים יהיו שבעי רצון ומרוצים תעזור לשמור על העובדים הקיימים והדרך להעסקת עובדים חדשים ומיומנים תהיה קלה יותר.

אנשים מגיעים למקום העבודה עם מוטיבציות שונות ,צרכים אישיים שונים ויכולות שונות ,כמו כן ,לסביבה הפיסית בה הם עובדים יש השפעה רבה על התפקוד והפוקוס שלהם והיכולת שלהם להיות פרודוקטיביים .

מכאן המסקנה שעיצוב הפנים של המקום הוא בעל חשיבות מירבית. למעשה ניתן ממש לומר שמשרד המתוכנן ומעוצב כראוי יכול להעלות את הפרודוקטיביות בחברה בכ-20% .

 

אז מהם 5 העקרונות המובילים ליצירת סביבת עבודה בריאה ופרודוקטיבית?

*סביבת עבודה גמישה וזריזה- גמישות לעבודה  במקומות שונים ובאינטראקציות שונות .לתת לעובדים לעבוד במקומות בהם ירגישו הכי בנוח ,בין אם בישיבה חופשית "לסיעור מוחות "עם עובדים נוספים  ,בעבודה בתוך חדר הישיבות ,או אפילו  ב"סיבוב" קצר  בשטחי המשרד/בחוץ .

*אור טבעי ותאורה –אין כמו אור טבעי ליצירת אווירה טובה ועובדים שמחים יותר ובריאים וכתוצאה מכך יעילים יותר. מחקרים מראים ממש כי במשרדים בהם ישנה כניסה של אור טבעי לעובדים יש הרבה פחות תלונות על  כאבי ראש , מאמץ לעיניים וראיה מטושטשת . תכנון תאורה במשרדים צריך להיות כזה אשר יאפשר  כניסת אור טבעי ככל הניתן ולאפשר לכל אחד לקבל קצת "חוץ" במהלך היום .במידה וכניסה של אור טבעי לחלל היא מוגבלת ,כדאי לתכנן תאורה כזו אשר תדמה את התאורה הטבעית ככל הניתן ואפילו את זמני היממה השונים (בוקר/צהריים /ערב) על מנת שלא לפגוע במחזוריות הטבעית והשעון הביולוגי .ניתן לשלב מערכות תאורה חכמות –TUNABLE LIGHT שהן טכנולוגית אור לבן מתכוונן ,טכנולוגיה דיגיטלית המאפשרת עמעום של האור וקבלת מצבים שונים של תאורה היום הטבעית ובכך לאפשר את רווחתם ובריאותם  של העובדים .

*קהילתיות ושת"פ –בתכנון חללי המשרד ,מומלץ לקחת בחשבון הקצאת שטח לאזור מרכזי כמו מטבח פתוח או בר לישיבה משותפת ,בו יוכלו העובדים לתקשר במהלך היום.

*עמדות עבודה מתאימות –מאחר ורוב העבודה נעשית בישיבה ,יש לדאוג לריהוט ארגונומי ,כמו גם לטכנולוגיות מתקדמות ועדכניות אשר  יבטיחו שהעובדים יעשו את עבודתם כראוי והתוצאה תהיה פרודוקטיבית.

*מקום להרפיה-לתת לעובדים "לנוח" .יצירת הפסקה במהלך היום בה ניתן יהיה לעובדים להתנתק מהמסך היא דבר חשוב ביותר ! לכן מומלץ לתכנן אזור חברתי מסוים בסביבת העבודה ,מקום שהוא" חופשי "מלחצי "המשימות בו ניתן יהיה ,למתוח רגליים ,להירגע לאכול /לשתות משהו ולקבל אפילו הצצה אל החוץ ,מקום בו ניתן יהיה "להיטען מחדש ".

כדי למנף את ביצועי מקום העבודה, חברות צריכות לחשוב על מקום העבודה כמערכת אקולוגית של חללים שבהם אנשים יכולים לבחור ולשלוט היכן ואיך הם עובדים. כאשר זה קורה, אנשים מרגישים במיטבם וכאן קורה הקסם !

איך לעצב תאורה

איך לעצב תאורה

תכנון עיצוב מחדש של דירה. הרבה אנשים שוכחים דבר אחד מאוד חשוב, והוא עיצוב תאורה. כמו כל אלמנט אחר בדירה, גם לתאורה יש תפקיד חשוב מאוד.

קרא עוד
מעצבי פנים

מעצבי פנים

כל בית יכול להפוך להיות בית החלומות בעזרת המגע הנכון. התפקיד של עיצוב הפנים הוא לארגן את החלל כך שיתאים לבני המשפחה בצורה האופטימלית.

קרא עוד
מעצבת פנים מובילה

מעצבת פנים מובילה

בכדי להגשים את חלום עיצוב הבית שלכם, אתם צריכים מעצבת פנים טובה שתעשה את העבודה לצד הטוב ביותר, ובהתאמה לרצונות שלכם.

קרא עוד
עיצוב דירות

עיצוב דירות

אין הרבה דברים מרגשים בחיים כמו לקנות את הדירה הראשונה, ובהחלט כדאי לחשוב גם על עיצוב הפנים שלה אם רוצים להיכנס לחיות בה וליהנות ממנה שנים רבות.

קרא עוד
עיצוב דירות סטודיו

עיצוב דירות סטודיו

רבים מאתנו, בעיקר צעירים שגרים בתל אביב, צריכים להצטופף בתוך דירת סטודיו- דירת חדר בגודל של כ 40 מ"ר. אין ספק שכאשר מדובר באחסון הריהוט והחפצים שלנו, יש מעט מאוד מקום לתמרון.

קרא עוד
עיצוב פנים

עיצוב פנים

עיצוב פנים משנה את הנראות של הדירה והופך אותה לחלל המגורים המושלם עבור המשפחה המתגוררת במקום. במהלך העיצוב מבצעים שינויים רבים. רוצים לדעת מה מומלץ לבצע קודם?

קרא עוד
עיצוב פנים דינאמי לחללים קטנים

עיצוב פנים דינאמי לחללים קטנים

עיצוב פנים דינאמי דורש מאיתנו מחשבה רבה ולכן, אם אתם עוברים היום לבית חדש, כדאי שתעצרו לרגע ותראו איך אתם רוצים לעצב את החלל. לפני הכול חשוב להבין שיש הבדל בין עיצוב בתים פרטיים גדולים ובין עיצוב דירות קטנות, שכן בדירות קטנות המקום משחק תפקיד חשוב ביותר.

קרא עוד
איך בוחרים אביזרים נפלאים לעיצוב מושלם

איך בוחרים אביזרים נפלאים לעיצוב מושלם

משימת עיצוב פנים עבור בתים פרטיים בכל הקשור לעיצוב פנים חשובה במיוחד לכל הקשור לאביזרים מיוחדים וצבעים לפנים הבית.

קרא עוד
עיצוב חללים פתוחים

עיצוב חללים פתוחים

עיצוב משרדים שכוללים חללים פתוחים צריך ליצור תחושה כמה שיותר רחבה, פתוחה ונעימה ולכן הצבע הלבן הוא חלק מהאלמנטים החשובים ביותר בעיצובים כאלה.

קרא עוד
שילוב תמונות לשיפור עיצוב המשרד

שילוב תמונות לשיפור עיצוב המשרד

עיצוב משרדים, כמו עיצוב בתים פרטיים, דורש מאיתנו לשים לב לכל הפרטים הגדולים והקטנים. איך עושים זאת נכון? פרטים באתר.

קרא עוד
מעצבת פנים בצפון

מעצבת פנים בצפון

עיצוב פנים מטרתו להפוך את הבית ממצבו הנוכחי למותאם לדיירים המתגוררים במקום מבחינת חלוקת החלל והנראות שלו. לכל חלל יש פתרון שיכול להפוך אותו לנוח ולנעים יותר.

קרא עוד
5 טרנדים בעיצוב משרדים

5 טרנדים בעיצוב משרדים

אין דבר חשוב יותר עבורכם איך נראה המשרד שלכם, כלפי חוץ וכלפי העובדים. כולל הוספת טכנולוגיה, הוספת תאורה, חדרים מיוחדים ועוד.

קרא עוד
איך מעצבים דירות יוקרה?

איך מעצבים דירות יוקרה?

רוצים עיצוב דירה יוקרתי ואיכותי? רוצים שלבית שלכם תהיה אמירה כלפי חוץ? זה הזמן לבצע את השינוי לחיים יוקרתיים ומיוחדים.

קרא עוד
מחיצות למשרדים

מחיצות למשרדים

עניין שחשוב לציין מבחינת ההשפעה הפסיכולוגית של מחיצות למשרדים, זו העובדה שהן מגבירות את תפוקת העבודה. העניין הוא שהעובדים מרגישים שהם גלויים לעין ונמצאים תחת פיקוח מתמיד, מה שגורם לכך שהם יעבדו בצורה הרבה יותר אפקטיבית לכל אורך יום העבודה.

קרא עוד
עיצוב פנים לבית בשילוב טפטים מעוצבים

עיצוב פנים לבית בשילוב טפטים מעוצבים

חשוב להבין שכאשר מדברים על עיצוב פנים מדברים על מקצוע לכל דבר ולכן עדיף לפנות אל מעצבת פנים בחיפה שתוכל לתת לכם שירות בתחום.

קרא עוד
כללי עיצוב פנים שאתם חייבים לעקוב אחריהם

כללי עיצוב פנים שאתם חייבים לעקוב אחריהם

עיצוב פנים לבית זה מאותם הדברים שחשוב להשקיע בהם כי בסופו של דבר הבית הפרטי שלנו זה המקום שבו אנחנו מבלים שעות וימים. לכן מומלץ שהוא יהיה מעוצב בקפידה.

קרא עוד
איך מעצבים בתים פרטיים

איך מעצבים בתים פרטיים

מומלץ להשקיע בעיצוב של בתים פרטיים טרם הכניסה אליהם. מצד שני, מה אתם באמת יודעים על עיצוב פנים והאם אתם יכולים לעשות זאת לבד?

קרא עוד
מדוע כדאי לעבוד  עם מעצבת פנים

מדוע כדאי לעבוד עם מעצבת פנים

הגעתם לרגע בו אתם בונים את ביתכם ,זו העסקה הכלכלית היקרה ביותר שתעשו בחיים ולכן כדאי להימנע מכמה שפחות טעויות ,לתעל את ההשקעה ולמקסם את הפוטנציאל של הנכס.

קרא עוד
איך בוחרים מעצבת פנים בטבעון?

איך בוחרים מעצבת פנים בטבעון?

צריכים עיצוב פנים לבית או דירה בטבעון? איך מתחילים? באמצעות מעצבת פנים בטבעון תוכלו להגשים את חלום העיצוב אותו אתם כל כך רוצים.

קרא עוד
בחירת מעצבת פנים באזור רמת ישי

בחירת מעצבת פנים באזור רמת ישי

מחפשים מעצבת פנים ברמת ישי? חשוב להבין מדוע ישנה חשיבות לבחור במעצבת מהאיזור, ואחת שתדע להעניק את מלוא היתרונות עבורכם.

קרא עוד

אשמח לקבל יעוץ מקצועי
מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: